KARLİS LENTO

KARLİS LENTO

23.08.2020
317

Karlis Bims Neden inşaat Sektöründe Tercih Edilir?

• Gözenekli ağırlığı 500 kg/m3 olan bu doğal malzeme, yapısındaki boflluklar sayesinde yüksek ısı ve ses izolasyonu özelliklerine sahiptir. Bu özelliği sayesinde kıflın dondurucu soğuklardan, yazın kavurucu sıcaklardan yüksek oranlarda izolasyon sağlamaktadır.
• Ortamdaki nem oranını dengeleyen doğal bir kabiliyete sahip olan bu ürünler özellikle neme karflı yüksek direnç göstermektedir.
• Depreme ve yangına dayanaklı, hafif ve uzun ömürlü olması nedeniyle inflaat sektöründeki vazgeçilmez yapı malzemelerindendir.
• Üstün yüzey dokusundan dolayı bims ile yapılmı? bir duvarda çatlama ve dökülme olmaz, tüm uygulamalarda mükemmel sonuçlar verir.
• Tüm uygulamalarda mükemmel sonuçlar veren Bims hafif yapı malzemeleri; çeflitli ölçü ve modellerdeki ürünleriyle çağımızın kullanılıfllı ve ekonomik yapı elemanıdır.

Uygulama Şekli:

Lamba-Zivanalı (Geçmeli) blokların kulakları duvar örme işleminde birbirine geçmesinden ötürü yan yüzeye harç bırakma gereksinimi duyulmamaktadır. Bu işlem iş gücünü hızlandırmakta ayrıca maliyetleri de düşürmektedir. Duvarın örüleceği yere 1-1.5 cm harç serilip hazırlanmış harçlı yüzeye bloğun boşluklu yüzeyi alta gelecek şekilde yerleştirilir.

Sıva:

Doğal gözenekli üstün yüzey dokusu sayesinde sıva tutma kabiliyeti yüksektir. Duvarda çatlama ve dökülme olmaz. Sadece 1 cm’lik bile duvarı ideal ?ekilde kapatmaya yeter. Bu özelliği bile size zaman ve tasarruf sağlar.

Bims duvar örümünde daha iyi sonuç alabilmek için, daha çok tasarruf etmek için Karlis Bims Harcını kullanınız.